Mam problem.
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Mam problem.  (Przeczytany 61 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pikinier10

• Full Member
Mam problem.
« dnia: Wrzesień 04, 2018, 15:58:08 »

Cześć.
Jest tak:
Klient na Allegro kupił u mnie trzy czasopisma.
Była płatność i wysyłka Pocztą Polską.
Lecz zrobił się problem. Dzisiaj mijają dwa tygodnie jak przesyłka leży w Urzędzie Pocztowym. Zanosi się na to, że przesyłka wróci do mnie.
Oczywiście na początek będę próbował wyjaśnić się co się stało że klient nie odebrał.
Zdaję sobie sprawę, że powrót przesyłki do mnie będzie mnie kosztował.
I tu pytanie: co dalej?
Jeśli kupno będzie nadal aktualne to czy mam prawo domagać się nie tylko opłaty za ponowną wysyłkę ale także zwrot opłaty za powrót przesyłki do mnie?
A jeśli będzie chciał zwrot pieniędzy to czy mogę potrącić z wpłaconych pieniędzy zwrot poniesionej opłaty? I ile ma zwrócić za przesyłkę? Bo w tym przypadku tańszą opcją wysyłki było Allegro Paczkomaty 24/7 InPost.
Będę wdzięczny za pomoc.

karolf

• Full Member
Odp: Mam problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2018, 01:54:04 »

Troche przespales, trzeba bylo wczesniej goscia meczyc co sie stalo, bo czasem tych awiz jednak nie donosza.
My w sierpniu mielismy zaginiona paczke w dpd, 3 ukradzione paczki w inposcie z jednego transportu, 2 obsuwy po 15 czy 16  dni poleconych na poczcie i obsuwe w paczkach48, sezon urlopowy, przyszly jakies pajace na zastepstwo i tylko problemy zrobili.
Teoretycznie powinienes sie domagac zaplaty za zwrot, ale ryzykujesz negatywem...
Niektore wysylki z poczty maja darmowy zwrot, sprawdz, to w regulaminie, bo listonosz na 100% bedzie sie domagac kasy, ale nie koniecznie slusznie.

Kiedys ktos tam nie odebral paczki z paczkomatu i zaplacil za druga wysylke, ale ostatnio trafil sie debil i wolelismy nie ryzykowac.

pikinier10

• Full Member
Odp: Mam problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2018, 06:34:56 »

Rzecz w tym, że człowiekowi przypominałem o tym. Ale bez odzewu z jego strony.

Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 32 zapytaniami.