Allegro InPost - tania opcja dostawy dla Sprzedających na Allegro
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Allegro InPost - tania opcja dostawy dla Sprzedających na Allegro  (Przeczytany 3509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• PF
  • *
Odp: Allegro InPost - tania opcja dostawy dla Sprzedających na Allegro
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2016, 13:08:49 »

W takich wypadkach, jedynie pisanie maili i telefonów do przysłowiowego skutku - nam pozostaje. Niedaleko jak 2 dni temu też miałam przejście z terminowym odbiorem paczki przez kuriera  :) ale moja korespondencyjna "wytrwałość"  ;) została ostatecznie nagrodzona  :). Z PP miałam tylko 2 lub 3 reklamacje w ciągu kilku dobrych lat - wypadki zdarzają się wszędzie ale wszystko powinno mieć swoje granice. Odnośnie Allegro Polecony InPost to wygląda na to, że przez ostatnie wydarzenia - na podobny do Ciebie tor myślenia wstępuje  coraz więcej Sprzedających i w sumie nie ma się co dziwić, ponieważ ostatecznie to właśnie oni udostępniając "niepewną" opcje wysyłki nadstawiają własnego karku.

pikinier10

• Full Member
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 25, 2016, 14:40:59 »

O dziwo nawet szybko odpowiedzieli, obiecali że się zajmą sprawą. Zasugerowali też złożenie reklamacji (co też zrobiłem). Nie pozostaje wiec nic innego jak czekać na ciąg dalszy.
Ale do Allegro Polecony InPost to będę miał awersję na dość długo.

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 25, 2016, 16:02:06 »

ok. bije się w pierś. Nie chciałem Cię tu atakować. Głupio wyszło. Niestety niektórzy próbują zarabiać na przesyłce bo ceny są już tak niskie że sprzedaż staje się nieopłacalna. Do tego również prowadzi samo allegro bardziej promując oferty z niższą ceną. W ogóle w naszym narodzie jest jakaś tendencja do kupowania na samo hasło promocja, rabat, taniej. Tu musi coś pęknąć żeby wszystkim żyło się lepiej. Po prostu krew mnie zalewa jak widzę gościa podjeżdżającego Panamerą i targującego się o przysłowiową złotówkę. Przepraszam i już kończę to OT.

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 25, 2016, 21:01:55 »

Przesyłka odebrana i  jak widziałem, w tym punkcie czeka tak z kilkadziesiąt różnych przesyłek, widać, że z sporo z Allegro, tzn tyle widziałem, a czy jeszcze gdzieś nie leżały tego nie wiem.
Unikam tego "poleconego InPost" jak ognia i dziwię się sprzedawcom, cena nie idzie w parze z jakością usługi.
Na paczkomaty nie mogę narzekać, kupiłem układ BGA w czwartek w południe, sprzedawca obiecał wysyłkę w 24h i w piątek paczka wyszła, przed południem w niedzielę była do odebrania :). Jeśli tylko sprzedawca ma paczkomaty to wybieram paczkomat.

hibiskus

• PF
  • *
Allegro sprawdza, czy kupujący nie mają problemów z listami InPostu?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 23, 2016, 23:18:47 »

"InPost od sierpnia ograniczył swoją działalność listową jedynie do przesyłek e-commerce. Do redakcji Bankier.pl napływają sygnały, że jakość usług listowych InPostu od tego czasu wyraźnie się pogorszyła. Tymczasem Allegro wysłało do swoich użytkowników ankietę, w której bada, czy klienci serwisu nie mają problemów z usługą Allegro Polecony InPost."

Oficjalnie jednak Grupa Allegro istnienia związku pomiędzy rozsyłaniem ankiet a problemami z listami poleconymi InPost nie potwierdza:

„Celem ankiet, które przeprowadzamy z naszymi klientami, jest chęć poznania ich opinii w odniesieniu do usług dostępnych w Allegro. Badania usług InPost wynikają z naszych ustaleń partnerskich i odbywały się już wcześniej, np. w pierwszej połowie 2016 roku badaliśmy satysfakcję z usługi Kurier Allegro InPost” – poinformował nas Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Grupie Allegro. „Wyniki obecnie prowadzonego badania będziemy analizować w ciągu najbliższych kilku dni” – dodaje Klimiuk. Jak się dowiedzieliśmy, wyniki badania nie zostaną upublicznione."

Więcej tutaj.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 25, 2016, 19:13:04 »

Niestety ale inpost allegro działa bardzo różnie - niektóre przesyłki dostarczane są szybko, inne bardzo powoli i trzeba interweniować (co nie przynosi często efektu). Mój rekord w inpost to 40 dni kalendarzowych- 4 interwencje i oficjalna reklamacja (wszystko bez odpowiedzi), druga przesyłka 20 dni kalendarzowych - to samo klika interwencji i reklamacja (bez odpowiedzi).
Obecnie wstrzymałem sie z ta opcją wysyłki - obserwuję sytuację...

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 25, 2016, 20:50:39 »

W samo południe, w czwartek, kupiłem sobie układ BGA i w piątek w samo południe odebrałem w paczkomacie  przesyłkę. :)

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 07, 2016, 10:54:54 »

Też jestem ciekawa finału:

Rzecznik Allegro Paweł Klimiuk, który w maju komentując kłopoty InPost, mówił nam, że jego firma "trzyma za InPost kciuki", w reakcji na ponowne pytanie o jakość świadczonych przez biznesowego partnera Allegro usług nie ukrywa irytacji. - Widzę, że ten InPost nie daje Panu spokoju, więc pozwolę sobie na dłuższy komentarz - rozpoczyna.

Klimiuk tłumaczy, że reklamacje związane z przesyłkami spływają bezpośrednio do partnerów logistycznych, w tym do InPostu, a także do sprzedających, a Allegro ich nie rozpatruje i nie jest ich stroną. - Dlatego nie bardzo możemy mówić o skali reklamacji, nie znamy jej w odniesieniu do poszczególnych typów przesyłek i ich operatorów - mówi rzecznik Allegro.

- Docierają do nas oczywiście głosy klientów na temat jakości usług logistycznych i są przez nas uważnie analizowane - przyznaje rzecznik Allegro. Jak mówi Paweł Klimiuk, stałym elementem współpracy z InPostem jest regularne badanie opinii klientów, a w przypadku usługi Allegro Polecony InPost, takie badanie przeprowadzono we wrześniu. - Wyników nie mogę niestety ujawnić, bo co do zasady nie rozmawiamy z naszymi partnerami za pośrednictwem mediów, tylko bezpośrednio - zaznacza Paweł Klimiuk.

- Te ankiety stanowią jednakże istotną podstawę dyskusji z InPostem, bowiem jakość usług dla klientów stale leży nam na sercu - zapewnia. - Obecnie prowadzimy z InPostem rozmowy mające na celu poprawienie parametrów usługi listu poleconego i, co za tym idzie, podniesienie jej jakości i satysfakcji korzystających z niej klientów - zdradza Klimiuk.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inpost-opoznienia-allegro,214,0,2165718.html

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2017, 19:59:53 »

Dostał ktoś maila z inpostu ze zmieniaja od 18go regulamin na polecony allegro? Co w nim jest? Bo nas nie raczyli poinformować, co prawda nie wysylamy tym juz od lipca ale dobrze wiedziec co zmieniają.

pikinier10

• Full Member
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:59:58 »

Ja póki co nie dostałem, ale dobrze że o tym piszesz. Bo w tej chwili mam ustawioną tą wysyłkę, ale aukcje jutro mi się kończą więc trzeba będzie na razie ją wywalić.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:12:06 »

Ma ktoś wiedzę co się konkretnie zmienia? Na dobre czy na gorsze? ;)

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 16, 2017, 17:07:20 »

Czy wszysy wiedza ze od jutro wchodzi nowy regulamin w inposcie.
https://inpost.pl/pl/pomoc/cenniki-i-regulaminy/regulaminy

paragraf 7 punkt 7

W przypadku zapełnienia wybranego Paczkomatu, jego awarii lub konserwacji systemu obsługującego Paczkomat, Operator zastrzega sobie prawo dostarczenia Przesyłki Paczkomatowej do oddalonego o nie więcej niż 2 km w linii prostej od tego Paczkomatu innego dostępnego punktu, tj. do innego Paczkomatu, do Wirtualnego Paczkomatu lub do POP, o czym informuje wiadomością e-mail i SMS Odbiorcę. Operator nie dokona dostarczenia Przesyłki Paczkomatowej do innego dostępnego punktu, jeżeli Odbiorca wybierze właściwy odnośnik (link) dostępny we wiadomości SMS lub e-mail, o której mowa w zdaniu poprzednim, w terminie wskazanym w wiadomości. Po wyborze odnośnika Odbiorca zostanie przekierowany na stronę internetową Operatora, pod adresem:
http://kurier.inpost.pl/, na której uzyska informację o tym, że Przesyłka zostanie dostarczona do wybranego przy nadaniu Paczkomatu, w najbliższym możliwym terminie, co jest równoznaczne z przedłużeniem deklarowanego terminu doręczenia Przesyłki.

allegro wszystkich kupujacych "na pewno" poinformuje.

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 13, 2018, 13:31:45 »

Trafil sie ostatnio dowcipnis i podal nr stacjonarny telefonu i inpost zaakcepotowal to do etykiety do paczkomatu. Wydaje mi sie czy kiedys jednak wymagany byl nr komórki?

pikinier10

• Full Member
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 29, 2018, 17:23:05 »

Trafil sie ostatnio dowcipnis i podal nr stacjonarny telefonu i inpost zaakcepotowal to do etykiety do paczkomatu. Wydaje mi sie czy kiedys jednak wymagany byl nr komórki?

Ciężko powiedzieć. U mnie to jednak prawie wszyscy w takim przypadku podają numer komórki.
Piszę prawie gdyż swego czasu jeden z klientów koniecznie chciał podać mi numer telefonu stacjonarnego. Sądząc po tym co pisał to musiał być człowiek już w starszym wieku i miał problemy z obsługą komórki. Jednak jakoś udało mi się go przekonać do podania numeru komórki.

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 33 zapytaniami.