Allegro: Ważne zmiany na horyzoncie! Zostańcie z nami.
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Allegro: Ważne zmiany na horyzoncie! Zostańcie z nami.  (Przeczytany 4822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• PF
  • *
Odp: Allegro: Ważne zmiany na horyzoncie! Zostańcie z nami.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 08, 2017, 21:31:19 »

Porównując do oferty pakietów poleconych e-commerce to zwiększenie dopuszczalnej wagi do 2kg zdecydowanie na plus. Moźliwość nadania w paczkomatach teź. Jeśli kaźdy sprzedawca będzie miał dostęp do darmowych foliopaków i termin realizacji ulegnie poprawie to kto wie czy tej opcji wysyłki również nie włączę. Nie będę ukrywać, źe istotną rolę odegra równieź regulamin nowej usługi.

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2017, 20:18:20 »

od 9go zmieniło się obniżenie opłaty za promowane aukcji dla kont z Standardem Allegro

http://allegro.pl/country_pages/1/0/standard_allegro.php

3.7.
    Zakwalifikowani Użytkownicy, w przypadku Ofert wyróżnionych ikoną "Standard Allegro", otrzymują dodatkowo rabat odnoszący się do wysokości opłaty nominalnej określonej w ramach opcji dodatkowych wyróżnienia a także pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie, o których mowa w punktach A i B części IV Załącznika 4 Regulaminu Allegro. Rabat ten wynosi odpowiednio:

20% - przy czym Użytkownik zostanie objęty przedmiotowym rabatem po drugich następujących po sobie kwalifikacjach (drugim kolejnym spełnieniu kryteriów);

40% - przy czym Użytkownik zostanie objęty przedmiotowym rabatem po trzecich i kolejnych następujących po sobie kwalifikacjach (trzecim kolejnym spełnieniu kryteriów).*

*punkt ten będzie obowiązywać od 9 lutego 2017.

hibiskus

• PF
  • *
Od kwietnia 2017 - nowy opis oferty
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2017, 13:07:59 »

Allegro Pomoc:

Chcemy, aby Allegro było spójne i przejrzyste, dlatego od kwietnia zaczniemy wprowadzać zmiany w opisie oferty.

Sprzedającym udostępnimy opcje, które pozwolą wystawiać oferty w nowej wersji, a kupującym ułatwimy ich przeglądanie i podjęcie decyzji o zakupie.

Jak zmienimy oferty?

- podzielimy na sekcje – oddzielimy opis przedmiotu od warunków oferty,
- wprowadzimy więcej parametrów, abyście szybciej dotarli do interesującego przedmiotu,
- nowy edytor opisu pozwoli stworzyć czytelne, przejrzyste opisy, które zawsze będą poprawnie wyświetlane na urządzeniach mobilnych,
- zdjęcia i załączniki do ofert będziecie mogli umieszczać bezpłatnie na naszych serwerach.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:
https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

Coś mi się wydaje, że Allegro zakończy przygodę z szablonami szybciej niż się tego spodziewaliśmy  :-\.  Jednak na pytanie: "co z szablonami?" jednoznacznej odpowiedzi  na facebookowym profilu jeszcze nie ma ...

hibiskus

• PF
  • *
koniec z szablonami, darmowe wystawianie i dodawanie zdjęć
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2017, 13:12:46 »

Już jest:

Allegro Pomoc " Od kwietnia br. sprzedający będą mogli korzystać z edytora, który docelowo zastąpią szablony HTML. Warunki oferty zostaną oddzielone od opisu przedmiotu i znajdą się w odrębnych sekcjach: Dostawa, Płatność, Gwarancja, Reklamacje, Zwroty, O sprzedającym. Te zmiany wpłyną na zwiększenie intuicyjności w użytkowaniu platformy – kupujący znajdzie interesujące go informacje zawsze w tym samym miejscu, co ułatwi wybór najkorzystniejszej dla niego oferty."

To samo info znajdziemy też w powyższym linku: "3. Opisy stworzysz w nowym edytorze. Nie skorzystasz już z obecnych szablonów html." :'(

W ramach tej "zmiany" i chyba z tych istotniejszych ma jeszcze zostać wprowadzone: darmowe dodawanie zdjęć do oferty (max.8 a w  "Samochody, Motocykle i quady oraz Nieruchomości" - max.16), darmowe wystawianie ofert dla kont firmowych , zakaz umieszczania loga i tekstów na zdjęciach, fotki w formatach jpg i png oraz możliwość zastosowania dowolnego koloru tła (oczywiście poza miniaturką).

Od kwietnia 2017r. nowe zasady zdjęć mają być  obowiązkowe dla ofert wystawianych z nowym opisem a w ciągu roku już wszystkie zdjęcia mają być zgodne z nowymi zasadami.

Co Wy na to?

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2017, 16:51:06 »

To oznacza również koniec paneli miniaturek i galerii.
Możliwość wrzucenia zdjęć na serwery allegro pewnie oznacza że nie da się wkleić linka do zdjęć na swoim serwerze, czyli nie będzie logów na własnym serwerze że ktoś jednak chodzi po aukcjach, bo licznik allegro pokazuje co mu się chce.
Czyli nie wiadomo po czym będą chodzić kupujący, z jakiej aukcji wchodzą na jaką.

Pytanie za 100 punktow: kiedy ogłoszą że teraz kupujący kupuje nie jak w tej chwili u sprzedawcy i od niego dostaje paragon/fakturę, tylko to allegro bedzie wystawiać faktur kupującym?

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2017, 17:44:54 »

Czyli moje przewidywania o usunięciu szablonów aukcji są wprowadzane w życie ;)

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2017, 23:31:20 »

Ano, tożsamość sprzedających na Allegro powoli odchodzi do lamusa. Nie zdziwię się, jeśli opakowania sygnowane marką serwisu również zostaną wprowadzone ... Na razie pozostaje nam jeszcze login, dzięki któremu kupujący jakoś mogą nas zidentyfikować.  Pytanie tylko - jak długo?

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2017, 01:35:19 »

1 najpierw zrobią opisy,
2 rachunek dla kupującego wystawiany przez allegro
3 jedna aukcja do której podpięci będą wszyscy którzy sprzedają daną rzecz

Ja się zastanawiam, czy ci geniusze którzy tam zaczęli rządzić nie rozumieją tego, ze allegro jest takie duże tylko dzięki temu że tam jest "wszystko", bo "wszystko" można znaleźć w jednym miejscu.
Druga rzecz czemu konkurencja nie umie tego wykorzystać - jak allegro mówi sprzedawcom jasno - wypier^%!@#  ????

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 25, 2017, 20:50:37 »

pytanie
3. Czy w opisie aukcji może być napis, że użytkownik Agnie Szka zapraszam na inne swoje aukcje?
4. Czy w opisie może być link do innych swoich aukcji?

odpowiedz pajaców z cyrku
 3. Tak. 4. Nie.

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 25, 2017, 20:56:08 »

Allegro Pomoc W nowym szablonie nie będzie można umieszczać żadnych linków, Michale.

shamrock

• Full Member
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 25, 2017, 21:17:28 »

Na przykład tworząc odpowiednie filtry wyszukiwania oraz precyzyjne opisy kategorii i produktów. Użytkownicy Allegro każdego dnia mają dostęp do 60 mln ofert. Żeby mogli się w nich odnaleźć, wyszukiwarka musi działać bezbłędnie. Dlatego wprowadzamy w serwisie dwie znaczące zmiany. Po pierwsze: chcemy, aby nasi sprzedawcy dostosowali się do ustalonych przez nas parametrów wyszukiwania. Ci, którzy to zrobią, będą promowani w wynikach. Po drugie: chcemy ujednolicić wygląd ofert. Problemem dla kupujących jest bowiem to, że teraz każdy sprzedawca prezentuje je trochę inaczej, w różnych miejscach umieszczając opisy produktów czy informacje o sposobach dostawy, zwrotów czy płatności. Oczywiście nie stanie się to od razu. Sprzedawcy będą mieli rok na dostosowanie się do zmian.

http://www.forbes.pl/przemyslaw-budkowski-prezes-allegro-wywiad,artykuly,211220,1,1.html

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2017, 16:26:40 »

na stronie przedmiotu przy loginie sprzedajacego nie ma juz ilosci komentarzy tylko wyświetla się procent z ocen

elektromarket

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2017, 20:04:11 »

no własnie u mnie kupujący zgłosił że nie dostał gniazdek i na gwałt musze mu je wysłać ponownie bo pilnie  potrzebuje, na poczcie powiedzieli że przesyłka im znikła z radarów i żeby składac reklamacje no to czym prędzej wysłałem drugi komplet, jeszcze nie złożyłem reklamacji bo to chyba miesiac od wysyłki trzeba odczekać i  znowu sprawdziłem  tracking zaginionej przesyłki - okazuje się że klient dostał gniazdka dwa razy i nie raczy oddać nadwyżkowego kompletu
a ja teraz mogę co najwyżej tu sie wyżalić a kiedyś mogłem ostrzec innych w komentarzu dla kupującego  - "uwaga  człowiek uczciwy inaczej"
do bani z takimi zmianami bo wszystkie walą w sprzedawcę jak w bęben a ty płacz i płać

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2017, 21:13:53 »

Ano i ilość komentarzy z ostatnich 12 m-cy. U mnie jakiś czas temu klientka kupiła i nawet nie wypełniła FOD. Zero kontaktu a dopiero po 7 dniach środki pojawiły się na koncie. Towar wysłany następnego dnia a Pani w ocenie pojechała po gwiazdkach za czas realizacji totalnie nie biorąc pod uwagę tego, źe pieniądze wpłaciła na poczcie i źe takie przelewy tyle mogą "iść". I co teraz pisać do serwisu źeby usunięto komentarz? Niby moźna ale z drugiej strony jeśli mamy tak uźerać się z kaźdą niesłusznie wystawioną oceną to ja dziękuję. Jeśli mnie pamięć nie myli to jestem sprzedawcą a nie pisarzem  :-\. Z drugiej  zaś strony jeśli chcemy zachować SA to w obecnej sytuacji innego wyjścia chyba póki co nie ma   :(.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2017, 21:26:16 »

A co do PP. Reklamacje moźna składać juź po 2 tygodniach od dnia nadania. Byłam dziś na poczcie a źe pomimo 3 okienek kolejka aź na zewnątrz nieładnie ujmując przecisnęłam się do początku i  poprosiłam o sam protokół reklamacyjny. Zaraz wypełnię, jutro złoźę a do klienta juź wysłałam info, źe środki zostaną mu zwrócone czy teź towar ponownie wysłany dopiero w momencie uznania reklamacji przez PP. W przeciągu 2 lat to moja druga reklamacja w tej instytucji. Pierwszym razem Pan listonosz z kasą z jej tytułu pojawił się po zaledwie kilku dniach i przyznaję źe sama byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tempem obrotu  :).  Mam nadzieję, źe tym razem będzie podobnie  ;).

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry

Strona wygenerowana w 0.199 sekund z 32 zapytaniami.