Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle  (Przeczytany 4127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• PF
  • *
Odp: Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 27, 2016, 18:19:36 »

Lukash - przyznaję, że jak dotąd nie wiedziałam, że w Photoshopie w tak krótkim czasie można zmienić tło, tymbardziej, że takie kolczyki do łatwych raczej nie należą.  Na co dzień korzystam z darmowego Gimpa - jednak usunięcia tła w zależności oczywiście od przedmiotu zajmuje mi trochę więcej czasu  ;).

Prezmen - ja uważam tak  :). W darmowym Gimpie, w przypadku prostych, regularnych przedmiotów podmiana tła zajmuje może kilka sekund, z trudniejszymi o nieregularnych kształtach czy z dużą ilością detali - jak te kolczyki  byłoby trochę gorzej bo zajęłoby to więcej czasu i pracy.  Jeśli udało by się Wam dopracować to narzędzie do tego stopnia aby mogło być z nim konkurencyjne to myślę, że szanse na powodzenie są  ;).

hibiskus

• PF
  • *
Mamy aktualizację nowych standardów miniatur ...
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 30, 2016, 00:45:12 »

Allegro Pomoc:

Zaktualizowaliśmy zasady dotyczące miniaturek, obowiązujące od lutego 2017 roku. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami:

1. Gdy zdjęcie towaru nie pozwala na przedstawienie jego istotnych cech takich jak kolor, smak, zapach, dozwolone jest graficzne określenie ich na miniaturce (obok zdjęcia przedmiotu).
2. Meble nie będą już musiały być przedstawiane na miniaturkach na białym tle, będzie możliwe przedstawienie ich w aranżacji.
3. Jeżeli przedmioty używane będą wystawiane z kont firmowych, na miniaturkach będą musiały być prezentowane na białym tle.
4. Jeżeli z kont prywatnych będą wystawiane przedmioty nowe lub bez określonego stanu, również będą musiały być prezentowane na miniaturkach na białym tle.
5. Wszystkie przedmioty (nie tylko odzież) będą mogły być prezentowane przez modelki lub modeli.

Zmiany są już uwzględnione na naszej stronie informacyjnej.

hibiskus

• PF
  • *
Magiczna data coraz bliźej
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 30, 2017, 18:47:50 »

Zaglądajac na profil Allegro Pomoc widać np.  źe co niektórym ciśnienie nieźle juź "buzuje" bo oni dostosowali aukcje a inni jeszcze nie. Coś mi się wydaje, źe po 1 lutym będzie naprawdę gorąco  i chyba wiecie co mam na myśli  ;) :D.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 30, 2017, 20:10:57 »

Ciekawy jestem czy będą usuwać aukcje w których są nieregulaminowe miniatury :)

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 30, 2017, 22:26:01 »

Nam konkurencja zajumala zdjecia, i to takie robione na kolanie ;-) napisalem im przez allegro to nic nie zmienili, wczoraj poszlo juz oficjalne zgloszenie przez allegro.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 31, 2017, 14:39:35 »

Z tego co piszą na profilu - to będą  :), czyli wychodzi na to, że poza pseudo życzliwymi również i pracownicy Allegro będą dokonywać selekcji  :(. Ale nie tak od razu  ;). Najpierw ostrzeżenie, kilka dni czasu na wprowadzenie zmian i ...  :). Sądząc po tej dyskusji - chyba najgorzej jednak z tym nie będzie  8):

http://iv.pl/images/27015739194972936574.jpg
Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle

Niemniej do porządków przystąpiłam  :).

Podobno okazja czyni złodzieja i brak możliwości zabezpieczenia zdjęć znakiem wodnym w moim mniemaniu jest idealną. Część z moich producentów nie wykonuje zdjęć na białym tle i nie dostosowuje ich do nowych wymogów serwisu Allegro wcale. Przeróbek muszę dokonywać sama i jestem więcej niż święcie przekonana, że i mnie to nie ominie. Ja włożę w to swoją pracę, poświęcę czas a ktoś w kilka chwil mi je podbierze i wystawi ten sam produkt taniej bo jego przecież nic to nie będzie kosztowało  :'(. Ciekawa jestem czy Twoje zgłoszenie przyniesie pozytywne rezultaty - daj proszę znać jak już będziesz wiedział  ;)

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 31, 2017, 18:45:35 »

zmienili, ale z jakiego powodu? czy w koncu sie namyslili, czy przestraszyli maila z allegro nie wiadomo.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 31, 2017, 21:37:29 »

A jakie info otrzymałeś od Allegro w ramach odpowiedzi na Twoje zgłoszenie?

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 01, 2017, 19:03:43 »

Bardzo  Ci dziękuję  karolf.  No cóź - sądząc po treści tego maila to w tej kwestii niewiele się chyba zmieniło.  Jak było przed wejściem w źycie nowych standardów tak będzie i  teraz - z tą róźnicą, źe od dziś nie moźemy chronić swoich zdjęć za pomocą znaku wodnego podczas gdy wcześniej serwis sam udostępniał moźliwość jego wygenerowania  :(.

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2017, 11:31:16 »

padłem

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2017, 12:38:16 »

padłem

Dzisiaj sobie oglądałem aukcje oficjalnego sklepu allegro.
Ich miniaturki nie spełniają nowych kryteriów... kto im to powie? :)

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 23, 2017, 13:51:55 »

Chwila radości w ten ponury dzień  ;). Mam wrażenie, że żale co do tego, że ja zmieniłem zdjęcia a on jeszcze nie za zasługą dzisiejszych newsów nieco ucichną. Pracy przed nami - całe mnóstwo - jak mniemam  śmiejąc się przez łzy :).

Strona wygenerowana w 0.401 sekund z 31 zapytaniami.