Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle  (Przeczytany 4124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafex

• Newbie
  • *
Odp: Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2016, 14:00:44 »

No to mnie zdziwiłeś,  bo większość pisała źe związku nie ma.
Ja u siebie zmieniłem koło połowy z tego co mam i różnicy nie zauważyłem.
Może all nie dopracował jeszcze tego mechanizmu, nie wiem.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2016, 19:24:54 »

Wygląda na to, że jednak będę musiała się pospieszyć ;)  8). Dzisiaj na profilu Allegro pojawiła się informacja, że w niedługim czasie publicznie zostaną ogłoszone konkretne terminy wprowadzania nowych zasad w konkretnych kategoriach. Być może w niektórych z nich już trwają jakieś testy i stąd te rozbieżności co do ich wpływu na trafność  ;).

http://imge.pl/p/9371/n/93718025664.jpg

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 12, 2016, 14:18:42 »

i to prędko  ;) :D, na profilu Allegro Pomoc oficjalnej informacji jeszcze nie ma ale na niektóre skrzynki pocztowe dotarły już stosowne maile:

"Od dziś trafność bierze pod uwagę zgodność zdjęć z nowymi standardami w kategoriach Antyki i Sztuka, Kolekcje, Rękodzieło, Biuro i Reklama, Przemysł, Delikatesy, Zabawki oraz Biżuteria i Zegarki"
(...) Czytelne, spełniające nowe warunki zdjęcie sprawi, że Twój przedmiot znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania i przy przeglądaniu kategorii."

Na pytania tych co nie zauważyli żeby ich oferty pojawiły się wyżej w wynikach Allegro Pomoc odpowiada że:

" (...) zasady dotyczące miniaturek nie są jedynym wskaźnikiem wpływającym na trafność, tylko jednym z wielu. Może tak być, że oferta, której miniaturka nie spełnia nowych standardów, jest wysoko na liście, bo inne wskaźniki ma wysokie".

prezmen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 18, 2016, 15:58:41 »

Drodzy Państwo!
Mam chyba rozwiązanie na wasze problemy z nowymi zasadami Allegro  :)
Zapraszam na strone alleminiaturka.pl gdzie za darmo i online wytniecie tło ze swoich zdjęć.
Żadnych Gimpów, Photoshopów czy zatrudniania grafików. Wgrywacie swoje zdjęcie do edytora, zaznaczacie obiekt i tło, a reszte dzieje się sama.
Polecam serdeczenie odwiedzić stronę i przekonać się osobiście  :D

rafex

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 18, 2016, 19:22:27 »

Smartfon nie jest jakimś tam specjalnie uciąźliwym do obróbki przedmiotem.
Ciekawe czy poradziłby sobie z włosami itd..?
Podejrzewam, że boom na tego typu narzędzia dopiero się zacznie jak się większość obudzi po czasie.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 21, 2016, 21:23:50 »

Pamiętajcie też, że miniatura nie powinna dotykać brzegów zdjęcia - gdyż może to osłabić jej pozycję w sortowaniu po trafności. Jednocześnie Allegro zapewnia, że specjalnych wymogów co do sugerowanej wielkości białej ramki wokół nie ma a więc może być zupełnie dowolna.

http://iv.pl/images/70999632153676153416.jpg

Tematy pokrewne (klik):
1. Jak uchronić się przed kradzieżą zdjęć w świetle nowych standardów miniatur?
2. Kradzież zdjęć na Allegro

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 23, 2016, 20:28:59 »

Drodzy Państwo!
Mam chyba rozwiązanie na wasze problemy z nowymi zasadami Allegro  :)
Zapraszam na strone alleminiaturka.pl gdzie za darmo i online wytniecie tło ze swoich zdjęć.
Żadnych Gimpów, Photoshopów czy zatrudniania grafików. Wgrywacie swoje zdjęcie do edytora, zaznaczacie obiekt i tło, a reszte dzieje się sama.
Polecam serdeczenie odwiedzić stronę i przekonać się osobiście  :D

Spróbowałem na zdjęciu z sieci... wygląda imponująco :D ale chyba bez obróbki się nie obędzie ? :D

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 23, 2016, 21:27:45 »

Lukash - wielkie dzięki  :),  ja nie miałam zbytnio czasu, żeby przetestować  8), trzeba przyznać, że jakiś obraz sytuacji już mamy  ;)  :D.
A poważniej, ciekawe jaki byłby efekt gdybyśmy obrysowali ściśle przy konturach tych kolczyków i czy byłoby to w ogóle możliwe? Aby to należycie zrobić w Gimpie jednym ze sposobów na wykonanie tego zadana byłoby skorzystanie np z lupki i powiększenie do odpowiednich rozmiarów a w przypadku tego narzędzia?

prezmen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2016, 08:34:01 »

lukash4 - jeśli zmieniłbyś żółty marker na cieńszy i obrysował kontur kolczyków (nie musi być w 100% dokładnie, ale żeby zawierał krawędzie, i zaznaczył tło i obiekt to efekt byłby o wiele lepszy  :)
Generalnie jest to pierwsza wersja naszej aplikacji i cały czas nad nią pracujemy, w najbliższych tygodniach skupimy się na poprawą dokładności algorytmu wycinającego jak i prostotą obsługi, tak by sprzedawcy musieli jak najmniej czasu poświęcać na wycięcie zdjęcia. Zachęcam do zapisania się do newslettera, będziemy w nim informować o wszystkich nowościach w naszym edytorze  :)

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 25, 2016, 16:38:21 »

Jeśli prace nad udoskonaleniem narzędzia trwają - to na razie pytań nie mam  ;) a w wolniejszej chwili również nie omieszkam przetestować go na tych kolczykach  :).

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 25, 2016, 19:44:53 »

Ja powiem szczerze ,że nie wiem dla kogo jest to narzędzie. Sprzedawcy zarabiający na allegro napewno nie będą tego używać na dużą skalę bo jest to narzędzie mały wygodne i mało efektywne w działaniu. Do używanych przedmiotów chyba białe tło nie jest wymagane więc okazjonalni allegrowicze też nie poczują potrzeby używania. Obrysowałem nieco dokładniej ale moim zdaniem to męczarnia jak to samo mogę zrobić w programie graficznym bez obrysowania w 2 sekundy.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2016, 19:47:03 »

To samo na bardzo szybko w 2 sekundy w elements:

hibiskus

• PF
  • *
Trafność uwzględnia miniaturki już w całym Allegro
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 27, 2016, 00:33:06 »

Ładnie  :), precyzując o Adobe Photoshop rozmawiamy? Jeśli tak to chyba też się muszę w niego zaopatrzyć  ;).

A wracając do nowych miniaturek to nie wiem czy wiecie ale od 25 października trafność uwzględnia już wszystkie miniaturki:

"25.10.2016 15:54
Trafność uwzględnia miniaturki już w całym Allegro

Trafność bierze pod uwagę zgodność miniaturek z nowymi standardami już w całym Allegro. Dziś wprowadziliśmy tę zmianę w ostatniej grupie kategorii: Dom i ogród, Motoryzacja, Kultura i rozrywka oraz Odzież, Obuwie, Dodatki.

Czytelne, spełniające nowe warunki zdjęcie sprawi, że Wasze przedmioty znajdą się wyżej w wynikach wyszukiwania i przy przeglądaniu kategorii."

prezmen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 27, 2016, 09:45:10 »

Na ten moment edytor lepiej sobie radzi z większymi przedmiotami o regularnym kształcie (smartphone, pudełka, ubrania itp.), ale będziemy to sukcesywnie ulepszać  :) Muszę się zgodzić, że Photoshop radzi sobie lepiej z tego typu zdjęciami, ale mówimy tu o narzędziu płatnym 300zł w wersji Elements i ponad 1500zł w wersji normalnej... Nasz edytor jest w założeniu narzędziem bezpłatnym i mamy nadzieję, że komuś pomoże :)

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 27, 2016, 13:45:32 »

Ładnie  :), precyzując o Adobe Photoshop rozmawiamy? Jeśli tak to chyba też się muszę w niego zaopatrzyć

Tak, dokładnie Photoshop Elements.

uszę się zgodzić, że Photoshop radzi sobie lepiej z tego typu zdjęciami, ale mówimy tu o narzędziu płatnym 300zł w wersji Elements i ponad 1500zł w wersji normalnej... Nasz edytor jest w założeniu narzędziem bezpłatnym i mamy nadzieję, że komuś pomoże

Oczywiście, Wasz edytor ma jedną niezaprzeczalną zaletę - jest bezpłatny ale jeżeli ktoś używa tego w firmie to czy wydatek 300 zł brutto jest wysoki? Myślę, że za te możliwości i komfort pracy jest to cena bardzo atrakcyjna. Opieranie swojego biznesu na pewnych rozwiązaniach tylko dlatego, że są bezpłatne nie jest dobrym wyjściem ;)
Oczywiście życzę sukcesów i dalszego rozwoju projektu.

Strona wygenerowana w 0.272 sekund z 31 zapytaniami.