Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle  (Przeczytany 4126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• PF
  • *
Allegro wprowadziło możliwość wymiany zdjęć w ofertach ze sprzedażą.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2016, 18:53:30 »

"Zgodnie z zapowiedziami dotyczącymi nowych standardów miniaturek zdjęć umożliwiliśmy zmianę zdjęcia w ofertach, w których doszło już do sprzedaży.

Jak zmienić zdjęcie?

Możesz to zrobić przez zakładkę Sprzedaję - w tym celu przy wybranej ofercie rozwiń Opcje, a następnie kliknij Zmień. U góry pojawi się okno “Zmień ofertę” - kliknij w nim przycisk Zmień. Znajdziesz się w formularzu, w którym możesz edytować zdjęcia i inne elementy oferty. Zmiana miniaturek możliwa jest także przez WebAPI.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro"

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
Odp: Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:39:17 »

Zmieniacie już miniatury na nowe czy czekacie do końca? ;)

lyl7

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2016, 12:53:08 »

Ja dopiero ruszam ze sprzedażą na allegro, więc nie mam wyboru... :)

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2016, 13:46:53 »

Z nowymi lecę juź po nowemu a stare w większości miałam na białym  ;). Nie oznacza to jednak, źe praca mnie ominie, poniewaź bez źadnego wyjątku na kaźdym nie omieszkałam wcześniej zamieścić swojego logo. Z częścią problemu nie będzie - podmienię miniaturę i po kłopocie a z druga czeka mnie zabawa ale tą przyjemność zostawiam sobie na sam koniec  :).

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2016, 18:25:36 »

Ja właśnie zaczałem zmieniać miniaturki i szablony aukcji nieco poprawiłem przy okazji - ta sama roboto w sumie...
A odnosnie szablonów, słyszeliście ,że podobno allegro planuje likwidacje szablonów aukcji? Chyba dążą do jednakowego wyglądu wszystkiego, zaczeli od miniaturek, później identyczne wyglądy aukcji a na koniec zakaz używania loginów hehe - pewnie zrobią Sprzedawca1563625 :D . Niedawno wysyłali ankiety o chęć zakupu opakowań z logiem allegro ;) robi się ciekawie... będziemy pracować dla allegro a nie dla siebie :)

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2016, 12:52:37 »

Słyszałam, pogłoski o rezygnacji z szablonów krąźyły jeszcze po starym cafe. Miałam zainwestować w nowy, porządny szablon ale w związku z  nimi  właśnie się powstrzymuję a nawet przyznaję, źe część aukcji testowo wystawiam juź bez niego  ;).
O loginach pierwsze słyszę - ciekawe jak to miałoby wyglądać? Numerku zamiast nazwy uźytkownika - narazie  jakoś nie mogę sobie wyobrazić  ;)  :D.
Ale powaźniej teź mam podobne odczucia co do nowej wizji serwisu a akcja z sygnowanymi opakowaniami tylko je potwierdza  :(.
Z drugiej strony zaś wszyscy juź wiemy, źe dni Allegro  pod obecnym szefostwem prawdopodobnie są policzone. Na tym etapie jednak,  chyba jeszcze cięźko jest określić czy nowemu właścicielowi będzie odpowiadał taki kierunek zmian i czy nie będzie on miał źyczenia ustalenia nowego, własnego porządku?

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2016, 15:14:46 »

Dlatego trzeba wzmacniać własne sklepy a allegro traktować jako dodatkową reklamę i pozyskiwanie nowych klientów - ale to żadne nowe odkrycie :)
Co do tych wszystkich zmian, tak sobie myślę, czy komuś chciałoby się to robić wiedząc, że niebawem serwis zmieni właściciela?
Moim zdaniem te wszystkie zmiany były uzgodnione z potencjalnym kupcem, może nawet ich przepchnięcie bez znacznego odpływu użytkowników było warunkiem lepszej sprzedaży ;) kto wie ...

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2016, 18:05:16 »

Ano, to źe cena sprzedaźy odgrywała i odgrywa tu pierwsze skrzypce to jest więcej niź pewne.Nasz Zarząd  zapewne dobrze wiedział o sprzedaźowych  planach Naspersa a te wszystkie "udoskonalenia " właśnie temu słuźyć mialy choć po sieci krąźą słuchy, źe w efekcie końcowym liczono jednak na więcej   ;).

hibiskus

• PF
  • *
Jeden przedmiot a 2 ujęcia
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 05, 2016, 22:54:51 »

Odnośnie nowych zasad na Allegro Pomoc pojawiło się pytanie w toku którego Allegro wyjaśnia iż:

"(...) Umieszczanie dwóch ujęć ma sens i jest dozwolone tylko, gdy drugie ujęcie cokolwiek wnosi (np. gdy z innej strony przedmiot wygląda inaczej)."

http://imge.pl/p/9371/n/93717977999.jpg
Nowe standardy zdjęć na Allegro i biały produkt na białym tle

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2016, 09:57:18 »

Ja tam sobie poczekam aż mi aukcje zamkną. Jestem ciekawy czy tak jednym kliknięciem pozamykają aukcje wszystkich co tak czekają.

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2016, 12:54:40 »

No właśnie przeglądając allegro widać, źe jeszcze stosunkowo niewiele osób zaczęlo zmieniać zdjęcia.
Na alle pomoc na fejsie teź z całego grona sprzedających zagląda tylko mała ich część.
Podejrzewam źe o zmianie wielu z nich dowie się dopiero w momencie jej wejścia w źycie.
I co wtedy będzie juź niby za późno bo pozamykają wszystkie te, które nie spełniają nowych standardów?
Coś mi się to nie wydaje..
A ja nie wiem czy części swoich aukcji nie pozmieniam teź czasem na aukcje z licytacją po to źeby oszczędzić sobie pracy, którą nam zafundowano >:(.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 08, 2016, 22:42:15 »

Dużo macie aukcji wystawionych? Pytam z ciekawości bo ja już 3/4 zmieniłem u siebie...

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2016, 12:36:23 »

W porównaniu do allegrowych rekinów biznesu  to niedużo  ;). Myślę, źe do dzieła przystąpie nie wcześniej niź w styczniu. Nie spieszę się bo do tego czasu jeszcze wszystko się moźe zdarzyć   :). Poza tym ostatnie dni pokazały, źe nowe miniaturki w mało znaczący sposób oddziaływują na trafność i pozycję na listingu więc tymbardziej nie widzę powodów - na teraz oczywiście  ;). Ci,  którzy juź pozmieniali jak coś będą mieć z głowy a Ci co nie - ewentualnie będą musieli przyspieszyć tempa.

rafex

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2016, 14:31:55 »

Ponad 500.
Kiedyś zasady były równe dla wszystkich i kaźdy miał szansę znaleźć się na samej górze listy a teraz widzieliście co się porobiło?
Niektórzy na łeb i na szyję zasuwali z podmianą zdjęć bo all napisał, że od 1 października będą one miały wpływ na trafność a oni liczyli na to, że jeśli zrobíą to przed tym terminem to ich aukcje wywindują się w górę..

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 09, 2016, 18:57:00 »

Ja mam obecnie ok 300 ale nie wszystko oferuję na allegro :) Co do wpływu na trafność to mam odmienne odczucia ale może to zbieg okoliczności... Dodatkowo przy zmianie miniaturek zmieniam szablon ale sprawnie idzie ;)

Strona wygenerowana w 0.224 sekund z 33 zapytaniami.