Amazon dla polskich firm
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Amazon dla polskich firm  (Przeczytany 456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

romanach

• Sr. Member
Amazon dla polskich firm
« dnia: Maj 10, 2016, 18:49:29 »

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/amazon-po-polsku-ale-tylko-dla-sprzedawcow/xc63nq - kto przetestuje? Nie mam firmy, ale ciekawa jestem, ile firm spełni ich wymagania, np. kontakt z klientem w ciągu 24 godzin, bo inaczej polecą po ratingu...

hibiskus

• PF
  • *
Sprzedawaj na Amazon
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2016, 17:28:56 »

Chyba nie takiej formy "wejścia smoka" wszyscy się spodziewaliśmy. Niemniej jednak Amazon ruszył też z kampanią mailową:
http://imge.pl/p/9371/n/93716571136.png
Amazon dla polskich firm
http://imge.pl/p/9371/n/93716571132.jpg
Amazon dla polskich firm
http://imge.pl/p/9371/n/93716571133.jpg
Amazon dla polskich firm

http://imge.pl/p/9371/n/93716571134.png
Amazon dla polskich firm
http://imge.pl/p/9371/n/93716571135.png
Amazon dla polskich firm

Sprzedawaj na Amazon - klik

Przyznaję, że z braku czasu nie zgłębiałam jeszcze bliżej tematu ale wydaje mi się, że zainteresowani z pewnością się znajdą, nawet pomimo tych zwiększonych wymagań. Mnie osobiście przeraża już sama konkurencja - Amazon to gigant i z ogólnodostępnym towarem ciężko będzie się przebić.

romanach

• Sr. Member
Wyśrubowane wymagania, kasa po
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2016, 22:01:04 »

potwierdzeniu odbioru przez kupującego - ale może wychowają także allegrowych pieniaczy-kupujących?
Kto nie ryzykuje - w kozie nie siedzi...  ;) Na Allu i tak ciężko z powodu konkurencji i zabójczo zaniżanych cen przy "masówce". I tu i tam  - ryzyko. "Każdy kiedyś zaczynał jako zerówka"...  ;D

hibiskus

• PF
  • *
Odp: Amazon dla polskich firm
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2016, 01:41:31 »

"Sprzedawco, nie pozwól, by obawy przed opłatami powstrzymały Cię przed dołączeniem do jednego z największych serwisów e-commerce na świecie. " - z tego co patrzę to z opłatami wychodzi tak:
- 25 funtów plus VAT miesięcznie za samą możliwość wystawiania produktów,
- prowizja za każdą sprzedaną rzecz na poziomie od 7% do 15% (45% akcesoria do urządzeń Amazon) w zależności od kategorii: szczegółowe informacje dotyczące wyceny

Mam wrażenie, że nie tylko te wymagania ale i sama prowizja z lekka zdaje się zniechęcać choć obiło mi się o uszy, że towary wystawione na Amazonie są z reguły droższe niż np. na eBay-u, ponieważ klienci cenią sobie bezpieczeństwo, jakość obsługi i szybkość realizacji zamówienia, jakie daje im tenże serwis.

Widać też, że Amazon stawia na własne centra logistyczne i ponoć uwarunkowuje możliwość skorzystania z najskuteczniejszego  narzędzia promocji własnego towaru (Amazon Prime) od faktu, czy dany Sprzedawca magazynuje towar bezpośrednio w którymś z jego magazynów czy też nie (Fulfilment by Amazon - FBA). FBA - również wiąże się z dodatkowymi opłatami: Cennik FBA.
Poza tym przeczytałam jeszcze, że usługa ta z automatu jest uruchomiana dla każdego konta - choć przymusu korzystania z niej niema. Co jak co ale myślę, że dla większych sprzedawców opcja ta jest z pewnością korzystna, gdyż zrzuca z nich ciężar obowiązków związanych z wysyłką czy ewentualnym zwrotem.

Ci którzy chcę spróbować wejść na zagraniczne rynki - z pewnością powinni spróbować choć i pozostałym też pewnie nie zaszkodzi. Do odważnych świat należy - a nuż się może uda ... ;)

"Każdy kiedyś zaczynał jako zerówka"...  ;D
- dokładnie  :D.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2016, 09:10:49 wysłana przez hibiskus »

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2016, 01:36:40 »

Krążą pogłoski, że umożliwienie polskim sprzedawcom sprzedaży na Amazonie to jedynie aperitif przed całkowitym wejściem na nasz rynek.

Akcja z cyklicznymi, bezpłatnymi wystawieniami na allu też by mogła to potwierdzać.

Czy można jakoś inaczej  wytłumaczyć to, że serwis aukcyjny, który jeszcze w ubiegłym roku uważał się za platformę handlową teraz ponownie powraca do korzeni?

Ciekawe..

hibiskus

• PF
  • *
Jak zacząć sprzedawać na Amazon ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2016, 09:56:06 »

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:41:18 »

Od startu "Sprzedawaj na Amazon" minęło już ponad 2 miesiące a ostatnie dane wskazują, że dzięki udostępnieniu tej możliwości sprzedaży - na Amazon  zarejestrowało się ponad 1000 polskich firm.

Na swoich stronach Forbes opublikował rozmowę z Jay'em Carney'em - jednym z członków zarządu tego giganta.

Na pytanie o projekty w Polsce:
"(...)mówi o trzech nowoczesnych centrach logistycznych i centrum badawczym w Gdańsku, które w sumie zatrudniają 5700 osób. Uważamy Polskę za miejsce z ogromnym potencjałem – oświadcza, ale na pytanie o plany jego wykorzystania nie udziela konkretnej odpowiedzi.

Pytam więc o projekty w Polsce. Mówi o trzech nowoczesnych centrach logistycznych i centrum badawczym w Gdańsku, które w sumie zatrudniają 5700 osób. – Uważamy Polskę za miejsce z ogromnym potencjałem – oświadcza, ale na pytanie o plany jego wykorzystania nie udziela konkretnej odpowiedzi.

Opowiada szeroko o platformie e-commerce przeznaczonej dla małych i średnich przedsiębiorstw, do której dostęp polski biznes dostał dwa miesiące temu i już ponad 1000 naszych firm zarejestrowało się na niej. Jednak poza napisaną po polsku landing page cały serwis jest w języku angielskim. Poza tym, w odróżnieniu od kilku dużych państw europejskich, nie powstała dotąd lokalna domena amazon.pl. Pytam, dlaczego – przecież inwestują tak mocno w infrastrukturę w Polsce. Odpowiedź jest wymijająca:  W wielu innych krajach nie ma lokalnych stron Amazona. Jesteśmy zdecydowani rozwijać się w Europie i to dotyczy również Polski. I nigdy nie mówimy z wyprzedzeniem o naszych planach."

Pełna treść tej rozmowy tutaj.

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 31 zapytaniami.