Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?  (Przeczytany 7167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• PF
  • *
Odp: Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2016, 23:44:41 »

Gratuluję, czyli jakiś progres jest  ;). Dotarła też do mnie wiadomość, że komuś dziennie z Areny wpada mniej więcej jedno zamówienie -  może pomału, pomału coś z tego będzie - kto wie ...?  ;) :D. Wszystko w rękach właścicieli, jeśli platforma zostanie usprawniona od strony technicznej - pewnie więcej firm nie omieszka i tam spróbować swoich sił  :).

szopen

• *
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2016, 17:18:10 »

no sorry ale jeśli "na dzień dobry" widzę coś takiego

to raczej NIGDY tam nie będę kupował…
jakość grafiki jest autentyczna (mimo, że SS wykonałem w lekkim powiększeniu, to chyba miniaturki nie powinny skłądać się z pojedynczych pikseli…)

PS to jest cena w jenach? numer przedmiotu czy jakaś inna cholera?

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2016, 08:50:14 »

Szopen. Wszystko jest kwestią dopracowania. Widząc jak powstaje alternatywa aż mi serce rośnie :)

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2016, 10:04:23 »

Właśnie dokonałem zakupu na arenie. Fakt że dopracować trzeba a zwłaszcza prędkość działania tej platformy natomiast sama transakcja przebiegła bez zarzutu. Jeżeli towar będzie to tam będę kupował żeby odciążyć sprzedawców od prowizji. I oczywiście zarejestrowałem swoje konto. Zobaczymy jak pójdzie import xml.

Dr Bolivar Trask

• PF
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2016, 20:50:55 »

Wszystko byłoby dobrze, aby kryteria wyszukiwania były na samym początku dopracowane na cacy, 2 jakieś opcje, a produkt najmniej powinien mieć z 5... wywaliło kilkadziesiąt ofert i wszystkie przeglądać, aby znaleźć jedną, jeśli w ogóle będzie, jest bebe. Przez stratę czasu na poszukiwanie, mieszanie na półkach, przekładanie towarów, nie chodzę do marketów.
Np.  Elektronika Fotografia Obiektywy są Filtry, jakieś tam obiektywy wyskoczą, wybieram "rodzaj obiektywu" - zaznaczam Teleobiektyw klik, aby wszystkie przejrzeć a tu zero  :o  Tamron AF 70-300mm 1:4.0-5.6 Di widać na samym początku po kliknięciu na "obiektywy", ale produkt ginie przy wyszukiwaniu, zamiast być ofertą widoczną, nie ma żadnych  :o :o ... czegoś tu nie ogarniam.
Nie chcę tajemnic ani stanów duszy, ani rzeczy niewymawialnych, nie jestem dziewicą ani księdzem, żeby się bawić w życie wewnętrzne.

adamtran16

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 05, 2016, 02:23:56 »

Zaglądałem prawie rok temu i teraz... Sukcesów nie wróżę. Sprzedawców może i będzie przybywać, najpewniej w celach "badawczych", ot na zasadzie na jakiej ja trzymam parę rzeczy na polskim jebaju, jak nic nie kosztuje to niech sobie powisi ;) Ale niby co miałoby tam przyciągnąc kupujacych? "Solidarny protest" przeciw alegro? ;) Solidarnosc juz sie w kraju naszym nie przydarzy.
Nie znalazłem niczego co by mnie zainteresowało, a to dziwne, bo jak przeglądam tak alegro czy jebaja, to zawsze muszę sie powstrzymywać, żeby czegoś nie kupić ;) Ceny... niezachecające, wysyłki to już w ogóle.  Ogółem ten sam chiński szajs co wszędzie, tylko drożej.
Liczenie  na jelenia w tym przypadku się chyba "handlowcom" nie opłaci, bo to ginący gatunek, przynajmniej od strony orientacji gdzie kupować szybko i tanio.

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 05, 2016, 09:00:01 »

Dać im szansę :) Allegro też do dziś zmaga się z awariami a co najgorsze wprowadza zmiany z którymi coraz większa ilość użytkowników nie może się pogodzić a ja do nich należę. Robiąc zakupy sprawdzam ceny i szukam sklepu www poza allegro. Jeżeli cena jest taka sama kupuję właśnie dlatego żeby nie dać im zarobić i jest to również jakaś forma protestu. Biorąc pod uwagę że allegro już w tym momencie pobiera średnio 7-8% prowizji gdy kupuję towar za 4000 sprzedawca ma ok 300 pln więcej na swój rozwój. Arena jest pomocna w takich zakupach. Oczywiście sam świata nie zbawię ale chciałbym żeby inni tak kupowali u mnie więc zaczynam od siebie.

PL

• *
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 06, 2016, 00:48:56 »

I tak nas wydymają, ale zawsze to jakaś alternatywa ... do czasu oczywiście, kiedy na naszych plecach wywindują się w rankingach, sprzedadzą firmę i umyją ręce. :)

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 06, 2016, 17:43:13 »

Oczywiście tylko czy aby na pewno tak jak teraz robi to allegro? Przecież oni nie słuchają ludzi dzięki którym zarabiają pieniądze. Kiedyś też mieliśmy TP s.a i Pocztę Polską. Czy straciliśmy na tym że weszły inne firmy? Nie jestem za kupowaniem wszystkiego najtaniej bo to chciał czy nie bardzo często odbija się na jakości ale na litość boską troszkę walki o klienta. Wiesz 7-8% wygląda na mało ale jeżeli zarabiasz na czymś np. 30% no to topnieje prowizyjka do powiedzmy 20% a to 33% Twojego dochodu. Za te pieniądze takie zmiany które jeszcze dodatkowo ograniczają możliwość powrotu klienta bo nie jest Cię w stanie odróżnić od reszty?. Tu aż się prosi o jakąś konkurencję.

PL

• *
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 06, 2016, 22:20:57 »

https://arena.pl/rejestracja.html  i nic , biała śmierć, chciałem konto założyć na arena.pl ...
Jeśli wykorzystam link jaki wkleiłem, to mam możliwość rejestracji, jeśli ze strony arena.pl próbuję to zrobić, biały ekran i nicość mnie ogarnia.
Poradziłem sobie, po przejściu do poprzedniej strony, mogę wpisywać dane... 

renii79

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 06, 2016, 22:39:25 »

XML działa kapitalnie. Sprzedaję m.in odzież i importuje się wszystko łącznie z dostępnymi rozmiarami  i kodem producenta, do którego (tak na marginesie) wymóg podawania w każdej ofercie wprowadził od niedawna ebay. Moje aukcje już widać, więc akurat ten problem sądzę, że został rozwiązany. Miejmy nadzieję, że i z innymi  również sobie poradzą.
A tak poza tym to wydaje mi się, że jednak potrzeba czasu, w mojej działce ofert sprzedaży jak na lekarstwo i pewnie dlatego większość kupujących odchodzi z przysłowiowym kwitkiem.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 11, 2016, 12:53:02 »

A przypominacie może sobie jak x lat temu, jakaś inna alternatywa też chciała ugryźć kawałek tortu (nazwa już mi gdzieś umknęła) i nawet telefonowała do sprzedawców z Allegro z prośbą o wyrażenie zgody na skopiowanie aukcji do ich serwisu...?
Trzeba przyznać rację, że mnogość ofert i ogólna sprawność ma tu duże znaczenie.

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 14, 2016, 10:01:46 »

Świstak też nie dał rady. Ale tutaj to już nawet na żadną pomoc nie można było liczyć. Próbowałem ale sami chyba nie chcieli się w to bawić. Pożyjemy zobaczymy.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 14, 2016, 17:41:04 »

To Świstak dzwonił ... ? kompletnie zapomniałam co to był za serwis ... Prawda teź jest taka, źe wtedy to były inne czasy i nawet w snach nie przychodziło mi do głowy, źeby próbować sprzedaźy w innym miejscu. Przyznam się równieź, źe ostatnio chciałam zrobić zakupy na Arenie - niestety nie znalazłam ani jednej z tych rzeczy, których szukałam  :(. Moźe te telefony i nacisk na zwiększenie liczby ofert byłyby jakimś rozwiązaniem dla tej platformy ? Kto to wie ...

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 14, 2016, 20:01:58 »

Najbardziej na jakiejś alternatywie powinno zależeć tym co opierają swoją sprzedaż głównie na allegro. Całe szczęście udział mojego obrotu to cyfra jedno liczbowa bo normalnie chyba bym się rozpłakał. Nie mówię również że tam jest wszystko bo nie. Duże duże braki do uzupełnienia. Natomiast trzeba dać zarobić ludziom a nie korporacjom to i społeczeństwo będzie bogatsze. Więcej ludzi będzie stać na to żeby nie dziadować. Wystarczy już tej walki ceną i musimy zacząć bić się na jakość towarów i obsługi. Polecam taki filmik pod tytułem "Tanio, taniej, najtaniej".

Strona wygenerowana w 0.139 sekund z 31 zapytaniami.