Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?  (Przeczytany 7166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

modliszka

• Full Member
Odp: Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2016, 00:27:23 »

Czekając aż specjaliści z działu IT platformy, na której mam sklep dopracują pewne kwestie związane z integracją testowo wystawiłam kilka aukcji.

Rejestrując konto automatycznie jesteśmy rejestrowani w serwisie Przelewy 24.
Żeby zweryfikować numer konta musimy z niego dokonać symbolicznego przelewu i przesłać skany wpisu do CEIDG, Regon, potwierdzenie nadania NIP-u i skan dowodu osobistego.

Przyznam, że samo konfigurowanie konta i reszty ustawień trochę mi zajęło ale nie przysporzyło żadnych trudności.

Zresztą zawsze najgorzej jest zacząć ...

Ręczne dodawanie produktów całkiem przyjemne choć  odmienne od tego na allegro ale kopiując z już istniejącej aukcji - całkiem płynnie i szybko przechodzi się przez wszystkie 8 kroków.

To co mi się rzuciło w oczy to fakt, że do opisu produktu nie można dodać zdjęcia i że w przypadku większej liczby wariantów konkretnego produktu należy zdefiniować atrybuty.
W razie problemów - w samouczku można znaleźć jednak dość wyczerpującą instrukcję: http://pomoc.arena.pl/hc/pl/articles/205709512-Samouczek

Ogólnie pozytywnie i w momencie zakończenia prac nad integracją - myślę, że wystawię całą resztę.
Słyszałam też, źe niektórym pojawiły się już pierwsze sprzedaże a na fejsie widać coraz większe zainteresowanie..

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2016, 19:52:38 »

A i taka mała uwaga.

Na razie jest jakiś błąd i przy zmianie ilości produktu w magazynie - wprowadzona zmiana wchodzi w czasie rzeczywistym ale nie widać jej w Panelu Sprzedawcy przy podglądzie wszystkich aukcji.
Dzwoniłam już do serwisu i otrzymałam informacje, że programiści są właśnie w trakcie prac modernizacyjnych i problem wkrótce zostanie rozwiązany.

I jeszcze przy okazji, przeglądając oferty i widząc gdzieniegdzie  zawyżone ceny a za kolegą: jeśli chcemy, żeby ta czy inna platforma mogła stać się jakąkolwiek alternatywą  to nie zapominajmy, że w dużej mierze zależy to również od nas - sprzedawców.
Serwis może wydać górę złota na reklamy a i tak to nic nie pomoże, jeśli sprzedawcy będą wystawiać tam swój towar w cenach wyższych niż wystawiają go na allegro.
Załóżmy: Arena ściągnie klienta - ten zobaczy ceny, porówna je, i gdzie kupi?
Oczywiście, że tam gdzie taniej..
Moim zdaniem: kilka procent mniej na produkcie - i szansa na sukces jest całkiem realna.

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 20:24:17 wysłana przez modliszka »

hibiskus

• PF
  • *
Arena.pl wykonała integracja z IAI Shop
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2016, 21:20:51 »

Jak donosi post na facebooku właściciele sklepów postawionych na platformie IAI Shop już od teraz i w zaledwie kilku prostych krokach mogą zintegrować swój biznes z Arena.pl: http://pomoc.arena.pl/hc/pl/articles/208033285-Integracja-arena-pl-z-IAI-Shop.

I na tym serwis nie zamierza poprzestać bowiem jak zapewnia Arena.pl prace nad integracją z pozostałymi platformami właśnie trwają. 

renii79

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:28:30 »

Podobno od 1 maja platforma ma wprowadzić  opłatę za dodatkową promocję swojej oferty ale same koszty wystawienia pozostaną zerowe.
Prezes Zarządu Areny powiedział również, że podjęta kampania przerosła oczekiwania i że na rynku jest zapotrzebowanie na kolejnego gracza : http://kurasinski.natemat.pl/175859,michal-kowalski-arena-pl-nie-jestesmy-tylko-platforma-zakupowa

hibiskus

• PF
  • *
Śladem Areny ...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2016, 12:56:37 »

Ta polska spółka zaproponowała innowacyjny model własności. Jej pomysł skopiował już amerykański konkurent Ubera!

"Zaproponowany przez polską firmę model współwłasności skopiowała wchodząca na amerykański e-rynek spółka Juno, o której w ostatnich dniach rozpisują się media w USA. Konkurencyjny wobec Ubera projekt również chce zmienić relacje między użytkownikami, a założycielami oraz inwestorami a pracownikami.

Za Juno stoi bardzo znany w USA inwestor, miliarder Talmon Marco, który wcześniej związany był m.in. z serwisem muzycznym Viber. Juno działać będzie na podobnej zasadzie co Arena.pl i planuje przekazać połowę akcji założycielskich swoim klientom i kierowcom, w zamian za ich lojalne zaangażowanie w projekt”.

Powiedzmy sobie szczerze, że jesteśmy bardzo dumni z tego, że za oceanem docenili nasz pomysł i rozwijają go w swoich warunkach. Dowodzi to, że koncepcja arena.pl jest odważna, ale idziemy we właściwym kierunku – przyznaje Paweł Osowski."

Jak podaje platforma Arena po pierwszym miesiącu oficjalnej działąlności:
-  stronę www.arena.pl wyświetlono prawie 2 mln razy
-  platformę odwiedziło 330 tysięcy unikalnych użytkowników.
liczba sprzedających sklepów na arena.pl wyniosła 1100 w stosunku do 300 pozyskanych przez Spółkę przed datą premiery.

Aktualnie w serwisie dostępnych jest 2,5 mln produktów w 69 kategoriach.

Z badań zleconych przez platformę wynika, że aż 78% użytkowników jest zainteresowanych aktywnością na platformie będącej własnością polskiego kapitału a 85% pragnie mieć wpływ na jej rozwój.

Arenę wspiera już Mastercard oraz fundusz LMB Capital - w 50% należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej SGB-Bank S.A.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:14:52 »

Udało Wam się coś sprzedać na arena? Ja ciągle czekam na pierwsza sprzedaż tak samo jak na świstaku :D:D:D

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2016, 23:45:53 »

U mnie się ta integracja się coś przeciąga a na ręczne wystawianie szkoda mi tracić czasu..

hibiskus

• PF
  • *
Małe podsumowanie po 4 miesiącach od oficjalnego "startu"
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2016, 00:57:25 »

Na dzień dzisiejszy na platformie Arena.pl aktywnych jest 2.792.114 ofert z czego:

Dom i Ogród - 334.319
Dziecko - 216.131
Elektronika - 143.060
Pielęgnacja i Zdrowie - 65.558
Kultura - 1.517.898 (książki zdecydowanie dominują)
Moda - 271.922
Motoryzacja - 165.202
Sport i Turystyka - 78.024

Wynik niespełna 3 milionów ofert pozwala obecnie zająć Arenie 3 miejsce w rankingu polskich serwisów aukcyjnych tuż za serwisem Lekki Koszyk, który na dzień dzisiejszy posiada 3.535.693 ofert (serwis Aukcje FM, będący na 3 miejscu - od zeszłego roku nadal pozostaje nieaktywny a ostatnia jego aktualizacja miała miejsce 02 lipca 2015r.)

Porównując do ostatnich danych z końca kwietnia 2016r.,  na Arena.pl - liczba aktywnych ofert wzrosła o ok. 292.114 a więc w dalszym ciągu platforma utrzymuje tendencję wzrostową choć jej wielkość nie jest już  tak imponująca jak po pierwszym miesiącu działalności.

Poświadcza to również poniższa analiza:

Jak popularna jest Arena.pl?

http://imge.pl/p/9371/n/93717009594.jpg

Dla porównania poniżej trend popularności serwisu Allegro:

http://imge.pl/p/9371/n/93717009611.jpg

Na początku tego wątku wspomniałam o punktach za zakupy i idei współwłasności, które zdecydowanie wyróżniają tą platformę spośród innych. Więcej o programie "wymieniaj punkty na nagrody" można przeczytać tutaj.

Na platformie Arena, podobnie jak na Allegro funkcjonuje Program Oceny Sprzedających, który jak zapewniają właściciele został stworzony w trosce o bezpieczeństwo transakcji i satysfakcję Kupujących a szersze informacje na jego temat znajdziemy w tym miejscu.

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2016, 00:44:28 »

Wystawiłam się w końcu.
Skoro na allu płacę 9% prowizji od sprzedaży a na arenie w mojej działce oscyluje ona na poziomie 5% to ceny obniżyłam o tą róźnicę.
Ja na tym nie stracę a potencjalnego klienta może to przyciągnąć.
Zobaczymy co z tego będzie ..

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:17:31 »

I co? I nico - narazie :(
Gdzieś pisali, że najlepsze dopiero przed Areną.
No cóż nie od razu Rzym zbudowano..
Widać jednak, że "coś" działają bo przyszła mi dziś na maila informacja o przerwie technicznej:

Drodzy Sprzedający,

właśnie zakończyliśmy kolejny etap prac usprawniających serwis arena.pl.
W piątek (12.08) w godzinach 10:00-22:00 odbędzie się migracja danych, której skutkiem będzie przerwa techniczna w działaniu platformy.
Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Zmieniamy się dla Was,
zespół arena.pl

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2016, 23:24:25 »

Zawsze mam mieszane odczucia co do kolejnego portalu ...
Allegro nas wydymało jak pedofil wiaderko w piaskownicy, niby gwałtu nie ma, ale niesmak pozostał. Nie mamy najmniejszej pewności, że kolejny portal dzięki nam nie stanie się tak pazerny jak Allegro.

Promocja sierpniowa na Allegro z wystawianiem jest żałosna. W sierpniu ludzie są na urlopach.

renii79

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2016, 19:49:11 »

Ja tam jestem zdania, źe kaźdemu trzeba dać szansę  ;).
My się zintegrowaliśmy za pomocą pliku xml ale narazie teź cisza.
Przed chwilą przeczytałam, źe ta platforma na czysto po pierwszym półroczu zarobiła prawie 179 tys więc to by oznaczało, źe sprzedaź tam jednak jest.
Z ciekawości weszłam na nią z  tableta i szczerze to nie dziwię się, źe  nie sprzedaję bo z kilku poszukiwanych swoich ofert nie znalazłam źadnej :-(. Jutro zadzwonię i poproszę o wyjaśnienia. Na  komputerze narazie ich nie szukałam ale pod względem mobilnym - widać, źe jeszcze sporo pracy przed tą platformą.

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2016, 00:51:55 »

Przerost formy nad treścią, osoba odpowiedzialna za szatę graficzną, piszmy po polsku, nadaje się albo do zwolnienia, albo powinna przejść jakieś szkolenie, ale z tym może być duży problem, ona mogła mieć wizję, a z tym się nie polemizuje.
To jakaś nowa moda, te wielkie banery, na 2/3 strony, a mam ekran o rozdzielczości 1920x1080
Twórcami tego portalu aukcyjnego są jacyś staruszkowie niedowidzący?
Co to za nowa maniera?
- cała masa błędów, zwłaszcza otwieranie się pomocy w tym samym oknie
- mam konto, mogę kupować, ale rejestracja sklepu to jakiś idiotyzm

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2016, 20:54:26 »

Z tych błędów to arena.pl chyba zdaje sobie sprawę i jak obiecuje będzie pracować nad udoskonaleniem serwisu ;). Już od dłuższego czasu po sieci krążą pogłoski, że na Allegro zostaną tylko Ci "duzi" i prawdopodobnie dlatego arena deklaruje, że chce wspierać małe i średnie firmy:

"Chcemy wspierać małych i średnich przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w e-commerce i nie stać ich na duże budżety marketingowe a mają jakościowo dobry towar w atrakcyjnej cenie. Arena.pl to miejsce, gdzie mogą bezkosztowo zacząć sprzedawać swój towar. Zanotowaliśmy mocny start, z którego jesteśmy zadowoleni. Jednak przed nami jest bardzo dużo pracy – będziemy pracować zarówno nad udoskonaleniem samego serwisu, jak i rozszerzeniem oferty i pozyskiwaniem partnerów, którzy chcieli z nami budować jego wartość. Ponad to prowadzimy rozmowy z potencjalnymi strategicznymi partnerami, którzy widzą w nas ogromny potencjał i chcą być częścią tego przedsięwzięcia." Więcej: tutaj.

Odnosząc się jeszcze do tego darmowego wystawiania właśnie - to moim zdaniem tą kartą przetargową arena już niedługo będzie mogła przyciągać potencjalnych sprzedawców, ponieważ Allegro w niedalekiej przyszłości również planuje znieść opłaty za wystawienie. Pozostaną chyba prowizje, program akcyjny i punkty ...

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 12, 2016, 20:07:39 »

Kilka dni temu mój debiut sprzedaży na Arena ;) Przesyłka pobraniowa ;)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry

Strona wygenerowana w 0.366 sekund z 32 zapytaniami.