Licytacja przedmiotu, a cena końcowa.

POMOC    cafe    tablica > Dla kupujących

Licytacja przedmiotu, a cena końcowa.

(1/1)

pascal:
Jako załącznik dodaje printscreen:)

Mam pytanie o tę aukcję czy wszystko wg Was jest w porządku, gdyż ja mam wątpliwości.
Licytowałem (i wygrałem) 3 sekundy przed końcem. Wstawiłem cenę 851zł. Dlaczego moja cena to 849zł a nie ok 720zł?

Dodam że nie było ceny minimalnej.

szopen:
jeśli to byłą aukcja z ceną minimalną to jest OK

jeśli BCM to raczej nie za bardzo :D
(chociaż tzw. minimalne postąpienie rośnie w miarę wzrostu ceny, to chyba jednak nie aż tak)

renii79:
kiedyś miałam podobną sytuację: 2 kupujących licytowało w ostatnich sekundach trwania aukcji. Jeden z nich gdy spostrzegł, że ktoś przebił jego ofertę zaraz zaczął podbijać cenę a system nie nadążał tych operacji po prostu "księgować". Jeśli w momencie złożenia przez Ciebie oferty aktualna cena była na poziomie ok. 720zł a pod sam koniec nagle wzrosła to by mogło się zgadzać...choć przyznam, że obserwowałam też tą swoją aukcję i ja nawet nie zauważyłam, że cena została podbita w ostatnim momencie a dowiedziałam się o tym  dopiero póżniej otrzymując powiadomienie z allegro o jej zakończeniu.

luka111:
a to nie jest tak, że drugi na liście podbił cenę do 849zł, a Ty dałeś max za jaką chcesz kupić 851zł i wygrałeś aukcję?

szopen:
moja teoria jest taka:
to była aukcja z ceną minimalną wynoszącą właśnie 849zł

w takiej sytuacji, gdy wszystkie oferty są niższe od minimalnej przebieg takiej aukcji wygląda normalnie,
ale tylko do momentu gdy pojawi się oferta przekraczająca cenę minimalną - wtedy niezależnie od wysokości minimalnego postąpienia cena minimalna zostaje ujawniona a zwyciężająca oferta jest równa cenie minimalnej

dopiero w przypadku wystąpienia kolejnych ofert przekraczających cenę minimalną "ciąg dalszy" licytacji zaczyna znów wyglądać normalnie

w przypadku aukcji z obrazka jednak nie było drugiej oferty powyżej minimalnej

PS moja teoria zakłada poprawne działanie Allegro oraz fakt, że to była aukcja z ceną minimalną - co mógłby potwierdzać (lub wykluczać) screenshot sprzed złożenia oferty

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej