Moje nastroje ...
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Moje nastroje ...  (Przeczytany 1865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dr Bolivar Trask

• PF
  • *
Moje nastroje ... Fever Ray
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2016, 15:30:53 »

Keep The Streets Empty For Me

Now's The Only Time I Know

If I Had A Heart'

When I Grow Up

Fever Ray - Prawdziwe nazwisko Karin Elisabeth Dreijer Andersson. Znana z rockowego zespołu Honey Is Cool oraz elektronicznego projektu The Knife.

Po udzielaniu się w The Knife oraz grze w Honey Is Cool w końcu przyszedł czas, aby artystka wydała swój solowy album. Fever Ray, bo pod takim pseudonimem występuje z własnym materiałem Karin, przemyca na swoje wydawnictwo dużo lodowej, elektronicznej atmosfery znanej jej fanom z krążków The Knife, solowy materiał jest jednak do tego dużo bardziej surowy, co razem tworzy niepowtarzalny, eteryczny klimat.
Karin rozpoczęła pracę nad swoim projektem w 2006 roku - zaraz po urodzeniu drugiego dziecka i skończeniu promocji płyty „Silent Shout”, ostatniego do tej pory wydawnictwa nagranego z bratem, Olofem Dreijerem. Ostatnich szlifów utworom nadał znany ze współpracy z The Knife producent Christoffer Berg. Pierwsze wieści o solowej aktywności Szwedki pojawiły się w 2008 roku, kiedy w internecie zaistniała instrumentalna wersja utworów „If I Had A Heart”, późniejszego singla promującego krążek „Fever Ray”. Album opublikowany został pierwotnie w styczniu 2009 roku w sieci, natomiast do sprzedaży trafił na wiosnę tego samego roku.

Artystka ma niesamowitą sceniczną charyzmę - na jej wizerunek składają się najczęściej teatralne maski, a wokal jest rozpoznawalny przede wszystkim dzięki jednocześnie głębokiej i ostrej barwie oraz umiejętności łączenia zniekształconych dźwięków ze specyficznym akcentem.
Dreijer Andersson pojawia się także w nagraniach innych artystów, ciepłe relacje łączą ją z duetem elektronicznym Röyksopp - Karin można usłyszeć między innymi w najbardziej znanym utworze Norwegów „What Else Is There”, oprócz tego udziela się wokalnie w dwóch numerach z wydanej w 2009 roku płyty „Junior” – „This Must Be It” oraz „Tricky Tricky”. Ponadto można usłyszeć ją na płycie „Vantage Point” zespołu dEUS w utworze „Slow”.

:)

hibiskus

• PF
  • *
Odp: Moje nastroje ...
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 28, 2016, 20:20:28 »

Też się przywitam ... ;)

LEAVES' EYES - My Destiny

LEAVES' EYES - Hell To The Heavens

Dr Bolivar Trask

• PF
  • *
Moje nastroje ... Five Finger Death Punch
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 28, 2016, 20:33:46 »

Wash It All Away

The Pride

Hard to See

Lift Me Up

Five Finger Death Punch (używane skróty: 5FDP, FFDP) – amerykańska grupa grająca heavy metal. Powstała w 2005 roku z inicjatywy Zoltana Bathory’ego.
Zespół powstał w 2005 roku w Los Angeles. Demo Zoltana Bathory’ego bardzo spodobało się perkusiście Jeremy’emu Spencerowi. Umówili się na spotkanie, a następnie zaczęli razem tworzyć. Mając kilka utworów postanowili rozejrzeć się za dodatkowymi muzykami. Dołączyło do nich trzech muzyków: basista Matt Snell, wokalista Ivan Moody oraz gitarzysta Darrell Roberts. Początkiem czerwca 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Firm Music. Zanim jednak zespół wydał swój pierwszy pełnowymiarowy krążek, początkiem lipca pokazał się „Pre-Emptive Strike” na której znalazły się dwie wersje „The Bleeding” (oryginalna oraz akustyczna) i „The Devil Own”.
Pierwszy koncert 5FDP odbył się Los Angeles w 2006 roku. Pierwsza płyta 5FDP to „The Way of the Fist”, która zaczęła powstawać w 2006 roku. Ostatecznie płyta pojawiła się 31 lipca 2007 roku. Kawałek „The Bleeding” narobił sporo zamieszania w rozgłośniach radiowych. Płyta w oryginalnym wydaniu zawiera 10 utworów. W utworze „Ashes” wokalu udziela także basista 5FDP Matt Snell. Drugą płytą zespołu jest „War Is The Answer” wydana 22 września 2009 roku. Płyta, która jest sukcesem, gdyż szacuje się, że w pierwszym tygodniu od premiery sprzedano około 44 tysięcy płyt. Oryginalnie płyta zawiera 13 utworów.
Nazwa zespołu pochodzi z filmu Quentina Tarantino „Kill Bill Vol.2" a dokładniej z techniki „Five-Point-Palm Exploding Heart”, której używa Beatrix Kiddo by zabić swojego mentora, Billa.
 :)

Dr Bolivar Trask

• PF
  • *
Odp: Moje nastroje ... Blind Ivy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 03, 2016, 00:13:18 »

Szukałem czegoś w Google Maps i trafiłem przypadkiem do Krasnodaru.
Tam znalazłem kapelę  :) 8)

GODLESS

My Star

Dr Bolivar Trask

• PF
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 09, 2016, 00:07:56 »

Je T'Aime Till My Dying Day

Its in the mind not in the eye

The Eyes Of Truth

The Child In Us

Enigma – zespół muzyczny, którego twórcą jest Michael Cretu.

Zespół działa od początku lat 90. i łączy muzykę pop oraz dance z chorałami gregoriańskimi.
Muzyka Enigmy, niezwykle nastrojowa, charakteryzuje się ciepłym, łagodnym, relaksującym brzmieniem, opartym na instrumentarium elektronicznym, miękkiej grze gitary elektrycznej, wielogłosowym śpiewie oraz łagodnych rytmach. Teledyski Enigmy, równie nastrojowe, jak jej muzyka, wyróżniają się spokojnym, płynnym montażem. Michael Cretu wielokrotnie zaprzeczał, jakoby jego projekt był związany z new age i nigdy nie chciał tworzyć w tym nurcie. Enigma do tej pory wydała siedem albumów studyjnych oraz pięć wydawnictw będących kompilacjami lub remiksami. W 2015 r. Michael Cretu oświadczył, że trwają prace nad ósmym albumem studyjnym grupy a jego premiera została zapowiedziana na rok 2016.

Dr Bolivar Trask

• PF
  • *
Odp: Moje nastroje ...The Alan Parsons Project
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 05, 2016, 00:49:37 »

The Alan Parsons Project – progresywna grupa rockowa założona przez Alana Parsonsa i Erica Woolfsona. Parsons był producentem i inżynierem dźwięku, a Woolfson kompozytorem większości utworów i autorem tekstów. Zespół był przedsięwzięciem typowo studyjnym, które opierało się na zatrudnianiu sesyjnych muzyków wykonujących muzykę stworzoną przez duet Parsons-Woolfson. Z tego też powodu grupa nie koncertowała (z jednym wyjątkiem w 1990 roku).

Grupa zazwyczaj ogniskowała swoje albumy wokół jakiegoś tematu przewodniego lub postaci, stąd płyty poświęcone Edgarowi Allanowi Poe czy Issacowi Asimovowi. W Polsce ogromną popularność zdobył charakterystyczny, utrzymany w stylistyce komiksu, teledysk do utworu "Don't Answer Me" z albumu Ammonia Avenue, który odnosił sukcesy w popularnym w latach osiemdziesiątych XX wieku programie "Przeboje dwójki". W piosenkach śpiewał zazwyczaj sam Eric Woolfson, ale wokalistami byli także m.in. Lenny Zakatek, John Miles, Chris Rainbow, Colin Blunstone oraz sam Alan Parsons.

Grupa definitywnie rozpadła się po kilkuletnim konflikcie z Brianem Brolly wokół albumu Freudiana. Ostatecznie zespół stracił prawa autorskie do płyty, które to zdarzenie przypieczętowało jego rozpad. Po rozpadzie zespołu Alan Parsons nadal nagrywał, zaś Woolfson poszedł ścieżką wytyczoną przez albumy Gaudi i Freudiana i skupił się na tworzeniu musicali. Woolfson powrócił do brzmienia The Alan Parsons Project w swoim ostatnim albumie The Alan Parsons Project That Never Was (2009). Eric Woolfson zmarł 2 grudnia 2009 roku.

hibiskus

• PF
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 07, 2016, 19:21:52 »

DELAIN - Stardust (Official Video) | Napalm Records

Delain - We Are The Others

Ps. Doktorku te Twoje wycieczki po Google Maps i odnajdywanie przeróżnych kapeli zasługuje na mistrzostwo  ;) Rzuć wszystko i podróżuj bez wytchnienia. Krasnodar - rewelka, inne też  ;), to gdzie teraz nas zabierzesz?  ;) :D

日本酒

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 29, 2016, 20:33:30 »

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 33 zapytaniami.